Kalıcı kaş uygulaması, kaşlarının daha koyu ve daha şekilli görünmesini isteyen kadınların birincil tercihleri arasında bulunuyor ve son zamanlarda çıkan daha etkili cihazlar sayesinde bu uygulamanın çok iyi sonuçlar vermeye başladığını da belirtmek gerekiyor. Kalıcı kaş nedir, nasıl yapılır diyenler için bu konuya dair tüm işe yarar bilgileri bir araya getirdik. Fakat unutmayın, her ne kadar adında kalıcı kelimesi geçse de kalıcı kaş da kalıcı makyaj gibi sonsuza kadar devam etmiyor.

Kalıcı kaş uygulaması, bu iş için hazırlanmış özel bir cihaz ile gerçekleştiriliyor ve cihaz içerisine eklenen renk pigmentleri sayesinde derinin dış tabakasında bir kaş çizgisi uygulanıyor. Bu kaş çizgisinin içine de yapılan pigment dolgusu sayesinde kaş bölgemiz olduğundan çok daha dolgun ve güzel görünüyor. Uygulanan pigment renklerinin tamamen bitkisel tabanlı olmaları sayesinde sağlığa da herhangi bir zararlarının bulunmaması, onu tercih edilebilir seçeneklerden bir tanesi haline getiriyor.

Pigmentlerin hemen derinin altına uygulanması için kullanılan cihazlar, küçük bir iğne ucu vasıtasıyla işlev gösteriyorlar fakat bu iğneden kaynaklanan ciddi bir ağrıyla karşılaşmak da imkansız. Bazı çok hassas vakalarda bazı sızlamalar ve rahatsızlıklar ortaya çıkabilse de, yerel olarak uygulanan anestezik etkili kremler vasıtasıyla bu sorun da ortadan kaldırılabiliyor.
Uygulamadan önce bir fırça kullanılarak hangi rengin müşteri tarafından tercih edildiği belirleniyor ve doğru renk tonunun bulunabilmesi için birden fazla pigment üzerinde karıştırma işlemi de yapılabiliyor. Dolayısıyla ilk olarak işlem uygulanmadığı için yaşanabilecek pişmanlıklar da önlenmiş oluyor.

Kalıcı kaş uygulaması yapılırken, cihaz kaşların yönü boyunca uygulanıyor ve böylelikle gerçek kaşlar ile uyumlu bir çizginin yakalanması sağlanıyor. Derinin hemen altına ancak üst tabakalara uygulanan bu pigment boyalar, yaklaşık olarak 2 yıl sonra vücut tarafından atılıyor ve yeniden bir seans düzenlenmesi gerekiyor. Lakin boyaların bitkisel tabanlı oluşlarından kaynaklanan bu durum, dövmelerin aksine gelecekte onlardan vazgeçmeniz halinde sadece beklemenizi gerektiriyor.

Uygulama gerçekleştirildikten sonra bir kaç gün boyunca bölgeye su değdirmemek, aynı zamanda uzmanınızın önereceği uygun nemlendiriciyi kullanmak ve güneş, solaryum gibi etkenlerden de uzak kalmak gerekiyor.

İzmir’deki güzellik noktamızda siz de kalıcı kaş, kaş kontürü yaptırmak istiyorsanız, bize ulaşınız.

Art's Est

Sanatın estetikle buluştuğu nokta, Art's Est'e hoş geldiniz.