Selülit Nedir?

Yağ hücreleri arasında dolaşımın bozulması nedeniyle hücrelerde sertleşme ve bozulmalar meydana gelir. Bozulmalar deri ile doku arasında boşluklar oluşmasına neden olur ve bu duruma selülit denir. Derinin altındaki yağ tabakasında oluştuğu için diyet ve spor yapmak selülit tedavisi için etkili bir yöntem değildir.

Selülit Nasıl Oluşur?

Selülit, bölgedeki kan dolaşımının yavaşlaması sonucu meydana gelmektedir. Kan dolaşımının yavaşladığı bölgede damardan doku sıvısı çıkar, çıkan bu sıvı bağ dokusu ile kaplanır ve deri altında boşluklara ve portakal görünümüne neden olmaktadır.

Selülit Tedavisi Sonuçları

Yapılan işlemlerin kesin sonuç verebilmesi selülitin derecesine göre farklılık göstermektedir. Yukarıda söz ettiğimiz birinci ve ikinci derecedeki rahatsızlıklar tamamen çözülebilmektedir, üçüncü derecedeki selülit sorunları ise daha alt seviyeye inmektedir. Art's Est olarak en etkili ve kalıcı olarak selülit tedavi işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

Selülit Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Kişinin cilt yapısına göre farklılık gösterebilen selülit tedavisi normal şartlarda 8 ile 10 seans arası sürmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz selülit dereceleri açısından net rakam veremediğimiz için mutlaka doktorunuzdan bu konu hakkında bilgi alınız.

Tedavi Öncesi Neler Yapılmalı

Bu dönem aralığında soğuk suyla masaj yapmak bölgedeki kan dolaşımını arttıracağı için etkili bir yardımcı yöntem olacaktır. Ayrıca yağlı yemeklerden uzak durmak ve spor yapmak hem selülit tedavisi öncesinde hemde sonrasında en etkili yöntemler arasındadır. Ayrıca tedavi öncesinde krem veya kimyasal maddelerin operasyon yapılacak bölgeye sürülmemesi önerilmektedir.

Selülit Tedavilerinin Yan Etkisi Var Mı?

Lazerle gerçekleştirilen selülit tedavilerinde her hangi bir yan etki bulunmamaktadır. İşlem sırasında ve sonrasında geçici kızarıklıklar ve kaşıntılar normaldir.

Selülit Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bu işlem ağırlıklı olarak karın, kalça, basen ve bacak bölgelerine uygulanır. Eğer sizde selülit tedavisi izmir şehrinde başarılı bir yer arıyorsanız Art's Est Estetiği tercih edebilirsiniz.

İzmir’deki güzellik noktamızda siz de selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız, bize ulaşınız.

Art's Est

Sanatın estetikle buluştuğu nokta, Art's Est'e hoş geldiniz.