Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, lazer ışınlarıyla kıl köklerinin yakılarak kalıcı bir şekilde yok edilmesidir.

Diyot lazer gibi çeşitli yöntemlerle yapılır. Diot lazer çok gelişmiş bir yöntemdir. Ağrıyı en aza indirir. Soğuk başlıklı lazerler de vardır. Buz ile epilasyon yapılan bölge uyuşturulur. Bölgedeki ağrı ve yanma hissi en aza indirilir. İzmir ve çevresinde en ucuz lazer epilasyon Bayraklı çevresinde yapılmaktadır. İzmir lazer epilasyon Folkart Towers iş merkezinde de yapılır.  İzmir güzelliğe çok önem verilen bir şehirdir bu yüzden güzellik merkezleri oldukça çoktur. Bu güzellik merkezlerinin kaliteleri de Türkiye ortalamasının çok üzerindedir.

İzmir bu konuda öncüdür. Lazer epilasyonun baş kenti denilebilir. Lazer epilasyon bir çok seanstan oluşur. Kişiden kişiye seans ve seans süresi değişir. Kimi insanların diğer insanlara göre kıl kökleri kalındır. Kalın kıl kökleri işi oldukça zorlaştırır. Bu zorlaştırma seans süresini uzatırken seans sayısını da artırır. Artan seans sayısı seans başına anlaşılırsa maddi olarak yük olabilir. Size bir tüyo, kılların bitişine kadar anlaşın ödemenizi öyle yapın çünkü sizin kıllarınız da inatçı olabilir. Seans aralarının çok olmamasında yarar vardır. Şayet uzun süre ara verirseniz öncesinde yapılan seansların hiçbir önemi kalmaz. Verdiğiniz para, kaybettiğiniz zaman ve çektiğiniz acı sizi epeyce üzebilir. Eğer kıl kökleriniz kalınsa ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Kıl kökleri ne kadar kalınsa hissedeceğiniz acı bir o kadar fazladır. Ağrı kesici kremlerde bir nebzede olsa işe yarayabilir. Kaliteli bir yerde ileri teknolojik cihazlarla ve düzenli şekilde yaptırdığınız takdirde çözüme kavuşmanız içten bile değildir. Ülkemiz epilasyon konusunda bir çok ülkeden çok daha iyidir. Öyle ki epilasyon için yurtdışından oldukça gelen vardır. Buna epilasyon turizmi bile diyebiliriz. Özellikle gurbetçi vatandaşlar ülkesinde bir yandan vakit geçirirken bir yandan da epilasyon merkezlerine akın akın gelmektedir.

Lazer sistemi kullanılarak epilasyon işleminin yapılmasıdır. Üstelik istenmeyen tüylerden ömür boyu kurtulmayı sağlar. Lazer ışını, kıl köküne odakalanır ve kıl kökünü şiddetli ışığı ve ısı enrjisi ile her noktadan sıkıştırarak yok olmasını sağlar. Bu şekilde ölen ve küsen kıllar bir daha cilt yüzeyine çıkmazlar.
Lazer epilasyon uygulamasının etkisi ve güvenilirliği, FDA yönetiminde 1997 yılında onaylanmıştır.

Nasıl Uygulanır?

Bu işlem özel lazer cihazları ile cilt yüzeyinin lazer ışınları atışları ile taranması şeklinde uygulanır.

Hangi Bölgelerde Uygulanır?

 • Koltuk AltıBütün Kol
 • Bütün Bacak
 • Yüz ( dudak üstü, yanaklar, çene, alın, şakaklar, favoriler... )
 • Dekolte
 • Sırt
 • Boyun, Ense
 • Kulak
 • Burun
 • El ve Ayaklar
 • Göbek
 • Kalça, Basen
 • Genital Bölge

Lazer Epilasyon Yaptırırken Kaç Seans Gerekir?

Her kişi için farklı bir seans sayısı vardır. Alt sınır ise 6 dır. Ortalama bir kıl probleminin çözümü için ise 6 – 10 seans yeterlidir.

Lazer Epilasyon Seans Süresi

Uygulama yapılacak olan alandakı kıl yoğunluğu, uygulama yapılacak olan alan sayısı süreyi uzatır. Bu nedenle süre 2 dakika ile 2 saat arasında değişir. Örneğin dudak üstü 2 dakika, koltuk altı 15 dakika , bütün vücut lazer epilasyon ise 2 saat sürmektedir.

Lazer Epilasyon Seans Aralığı

Uygulama aralığı ayda 1 olarak ayarlanır. Seans sayısı ilerledikçe kılların çıkma süresi de uzar ve seanslar 2 ayda bir şeklinde uygulanır. Yani bu işlem hem istenmeyen tüylerden sizi kurtarır hem çok vaktinizi almaz hem de sürekli vakit ayırmanızı gerektirmez.

Lazer Epilasyon Acı Hissi Yaratır Mı?

Yeni lazer cihazlarının çoğunda soğuk hava üfleyen ve rahatlık yaratan sistemler mevcuttur. Acı hissi çok azdır. Yinede acı eşiği düşük oaln hastalarda lokal anestezi kremi sürülerek işlem o şekilde yapılır.

İşlemden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon için kılların cilt yüzeyinde baş vermiş olması yeterlidir. Bu nedenle kıllar seans süresine kadar fazla uzadıysa kesim yapan bir alet ile uçlarından kesilmelidir. Ama bütün lazer epilasyon tedavisi süresinde kıllar ağda ile alınmamalıdır. Yani kıl köklerine asla dokunulmamalıdır. Buna ek olarak seanslardan önce ve tüm lazer epilasyon tedavisi boyunca güneş yanığı ve herhangi bir materyal ile bronzlaşma yapılmamalıdır.

Uygulama Sonrası Uyarılar

 • Güneşten koruyucu krem sürülmeli
 • İşlem bölgesi tahriş edilmemeli
 • Uygulama yapılan alan yıkanmamalı
 • Üzerine makyaj yapılmamalıdır.

İzmir’deki güzellik noktamızda siz de lazer epilasyon ile pürüzsüz bir cilde sahip olmak için, bize ulaşınız.

Art's Est

Sanatın estetikle buluştuğu nokta, Art's Est'e hoş geldiniz.