Sivilce Ve Akne Tedavisi Mümkün Mü?

Evet mümkün, günümüz teknolojisinde sivilce ve akne sorunlarından yetişkin ve genç hastalar basit birkaç medikal estetik uygulama ile tamamen kurtulmaktadırlar. Önde gelen (kimyasal peeling, ışık peelingi vb ) gibi çeşitli medikal cilt bakım uygulamalarıyla arzu edilen olumlu sonuçlara ulaşmaktadırlar.

Birkaç hafta içinde, gerçek ve heyecanlandırıcı sonuçları görmeye başlayacaksınız ve amelliyatsız uygulamalarla sivilceler kayboldukça cildiniz daha düzgün ve temiz görünmeye başlayacak..

Kadınlarda Sivilce

İleri yaş sivilcelerinin %80’i kadınlarda görülmektedir, buna kadının hayatında oluşan, adet dönemi, menopoz, polikistik rahim sendromu ve hamilelik gibi çeşitli hormonal değişimler sebep olmaktadır. Aslında, bu değişimler, kadınlarda ileri yaş sivilcelerinin sebeplerinin yalnızca yaklaşık üçte biridir. Androjen seviyesi normal olup da akne problemi yaşayan kadınların çoğuna, eğer akne problemi ile birlikte yüzde ve vücutta aşırı tüylenme, derinleşen ses veya düzensiz ya da az sıklıkta görülen adet dönemi durumlarına da sahipse hormon testi önerilir.

Erkeklerde Sivilce

20li yaşlardaki erkeklerin yaklaşık %43’ü ve 30lu yaşlardaki erkeklerin yaklaşık %20si sivilcelere sahiptir. Aslında, sivilce problemi olanlar için ortalama yaş şimdilerde 20li yaşların sonundadır. Hormonlar büyük rol oynamaktadır, fakat aşırı stres, yorgunluk ve yaşam tarzındaki ani değişimler de sivilce oluşumunu şiddetlendirir.

İzmir’deki güzellik noktamızda siz de sivilcelerinizden, cilt lekelerinizden kurtulmak istiyorsanız, bize ulaşınız.

Art's Est

Sanatın estetikle buluştuğu nokta, Art's Est'e hoş geldiniz.