Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizliğine ve bakımına özen göstermek yaş ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından oldukça yararlıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme gibi faktörler cildimizi olumsuz yönde etkiler ve henüz genç yaşta olsak bile yorgun ve solgun görünmemize neden olur. Sağlıklı bir cilt bakımı ortalama 1-1,5 saat sürer ve bu süre içinde sırası ile süt ve tonik temizleme, peeling, ozon, buhar, serum, yüz, maske, yüksek frekans ve kremleme işlemleri uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücreler ve siyah noktalardan arındırılır nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar. Cilt bakımı yapılırken yaşa ve cildin ihtiyaçlarına göre doğru ürün kullanılması büyük önem taşımaktadır.

Cilt Nemlendirme Programı

Özellikle kuru, nemsiz, canlılığını yitirmiş ciltlere sunulan bir çözümdür. Hyalüronik asit ve polihidroksi asitlerle zenginleştirilmiş, cildin su tutma kapasitesini artıran bir programdır.

Cilt Yenileme Programı

Elastikiyetini, canlılığını ve ışıltısını yitirmiş ciltlerde canlandırıcı, nemlendirici, arındırıcı, vital dokuları yeniden yapılandırıcı bir bakım programıdır.

Yaşlanma Karşıtı Programı (Antiaging)

Ciltte kronolojik yaşlanma, güneş, hava kirliliği, beslenme alışkanlıkları, reaktif oksijen radikalleri, sigara, metabolizma problemleri gibi iç ve dış faktörlere bağlı gelişen deformasyon ve yaşlanma belirtilerini azaltıcı ve önleyici bir bakım programıdır.

Cilt Sıkılaştırma Programı

Cildi sıkılaştıran, yapılandıran, elastikiyet kazanmasını sağlayan programdır. Özellikle yüz, boyun, dekolte ve ellerde uygulanır.

İzmir’deki güzellik noktamızda siz de Buhar Tedavisinin faydalarını görmek istiyorsanız, bize ulaşınız.

Art's Est

Sanatın estetikle buluştuğu nokta, Art's Est'e hoş geldiniz.