Karbon Peeling = Lazerle Cilt Gençleştirme

Teknoloji ve bilimsel veriler ışığında gelişen lazer teknolojileri hayatımızın her alanında olduğu gibi tıp alanında da kendisine yer almaya devam ediyor. Karbon peeling uygulaması işte bu gelişimin getirdiği son yeniliklerden bir tanesidir.

Karbon peeling uygulaması son dönemlerin en popüler lazerle cilt yenileme işlemlerinden biridir.

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling, lazerle yapılan yüz yenileme ve gençleştirme işlemidir.

Tedavi Nasıl Uygulanır?

Karbon peeling uygulamasına başlamadan önce yüz bölgesi temizlenir ve karbon solüsyonu uygulanır. Karbon solüsyon uygulaması sonunda lazer tedavisi başlar. Lazer, karbon solüsyon ile boyanmış alanlara uygulanır ve tüm karbon yapılar patlatılır ve temizlenir. İkinci aşamada non-ablatif  ile cilt gençleştirme işlemi uygulanır. Uygulama esnasında ağrı-acı hissedilmez. Uygulama alanlarında yaklaşık yarım saat süren bir kızarıklık oluşur ve bu kızarıklık sonrasında kendiliğinden kaybolur.

Karbon Peeling Tedavisi Hangi Amaçla Uygulanır?

Karbon peeling yüz bölgesini ilgilendiren birçok şikayetin tedavisinde kullanılsa da tedavi edici etkileri şu şekildedir;

Aktif akne (sivilce) tedavisi
Gözenek sıkılaştırma
Yüz bölgesindeki lekelerin tedavisi
Sivilce izlerinin tedavisi

Karbon Peeling Nasıl Etki Oluşturur?

Cilde uygulanan karbon peeling tedavisinde, ısı artışı sonucu derideki kollajen yapılar uyarılır ve ciltte toparlanma oluşur. Karbon küllerinin ani patlaması sonucu gözeneklerde refleks olarak kapanma oluşur. Bunların dışında cildin üst kısmındaki tabakada bir miktar soyulmaktadır. Akne ve benzeri problemi olan ciltlerde yağ dengesi düzelerek, akne sorunu ortadan kalkmaktadır.

Karbon Peeling Tedavisinde Kullanılan Lazer Nedir?

Karbon peeling tedavisinde kullanılan lazerler  Q switched Nd:Yag lazerleridir. Bu lazerin önemli özelliği saniyenin binde biri büyüklüğünde atış yapabilme ve cilt üzerinde hasar bırakmadan derin dokuları tedavi edebilme yetisidir.

Kaç Seans Tedavi Gerekir ?

Karbon peeling uygulamaları 4-6 seans olacak şekilde planlanır. İlk tedaviler 7-10 günde bir, diğer tedaviler ayda bir olacak şekilde devam edilir. Dolayısıyla uygulama sayısı kişinin ve tedavi edilecek yüzeyin özelliklerine göre değişir.

Karbon Peeling İle Cilt Bakımı Yapılabilir Mi?

Son yıllarda cilt bakımı amacıyla uygulanan tedaviler terk edildi ve yerlerini yeni yöntemler aldı. Karbon peeling aynı zamanda bir cilt bakımı uygulaması da yapabilmektedir ve klasik bir cilt bakımında onlarca seans uygulamada görülen etkiler, belki de çok daha fazlası 1-2 seansta alınabilmektedir.

Sonuçlar Ne Zaman Ortaya Çıkar ?

Karbon peeling uygulamalarının ilk sonuçları 2-3 hafta sonrasında ortaya çıkmaya başlar. Lazerle yapılan bu işlem aslında cilt altı dokuları tedavi etmektedir ve bu dokuların tedavi edildiğinin cilt üzerinde görülmesi ancak bu dönemde ortaya çıkmaktadır. Tekrar eden uygulamalarda etkisi giderek artmaktadır. Birkaç uygulama sonrasında cildin daha parlak ve ferah bir görünüm kazandığı görülebilir.

Karbon Peeling Avantajları Nelerdir?

Her mevsim uygulanabilir. Böylece yaz aylarında kullanılamayan diğer lazer işlemlerinin dezavantajından kurtulmuş oluruz. Uygulamalarda ağrı – acı hissi yoktur. Uygulama sonrasında kabuklanma ve yara oluşmaz. Kişi sosyal hayattan alıkonmaz. Karbon peeling esmer cilt yapısındaki kişiler için de uygundur.

İzmir’deki güzellik noktamızda siz de cilt peeling ve cilt sıkılaştırma yaptırmak istiyorsanız, bize ulaşınız.

Art's Est

Sanatın estetikle buluştuğu nokta, Art's Est'e hoş geldiniz.